Czy ferie przebiegły bezpiecznie?

Ferie zimowe w województwie małopolskim zakończyły się już dawno temu, ale jak wszyscy wiemy, są różne daty ferii. Dość powiedzieć, że ferie rozpoczęły się w połowie stycznia i potrwały niemal do końca lutego.

Co wiemy na ten temat?

Ferie kojarzą się z rozrywką i odpoczynkiem – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Uczciwie trzeba jednak przyznać, że czasem nietrudno o problemy. Bezpieczeństwo to coś, o czym niekoniecznie się myśli i oczywiście jest to równoznaczne z pewnym zagrożeniem.

Troska o bezpieczeństwo!

Warto również zdawać sobie sprawę z tego, że przez cały okres ferii mieliśmy działania mające na celu troskę o bezpieczeństwo. Małopolska policja robiła wiele, abyśmy mogli mówić o bezpiecznych feriach. Pamiętajmy też o tym, że działania policji są ważne, ale na koniec wszystko sprowadza się do podejmowania właściwych decyzji.

Wypada też nawiązać do konkretów – przez cały okres ferii zimowych odnotowano 176 wypadków (teren Małopolski), w których 14 osób zginęło i 205 zostało rannych. Można też odnieść się bezpośrednio do dzieci – 11 dzieci (do lat 14) doznało obrażeń ciała.

Dodaj komentarz