Budżet Obywatelski 2023. W Krakowie zgłoszono rekordową liczbę pomysłów

Projekty realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego to szansa dla mieszkańców, którzy mogą sami zdecydować o pilnych inwestycjach. Projekty do zrealizowania wyłania się na zasadzie głosowania. W niektórych miastach Budżet Obywatelski cieszy się małą popularnością. W innych wręcz przeciwnie. Tymczasem w Krakowie zarejestrowano rekordową liczbę pomysłów.

1142 pomysły zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego

W 2022 roku do Urzędu Miasta w Krakowie wpłynęły 862 pomysły realizacji do sfinansowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tym roku zgłoszeń było znacznie więcej, bo aż 1142. Zdecydowana większość zgłoszonych projektów ma charakter dzielnicowy. 269 pomysłów dotyczy całego miasta. Bardzo dużo zgłoszeń dotyczyło zieleni w przestrzeni miejskiej. Mieszkańcy Krakowa jednogłośnie apelują o większą ilość zielonych terenów. Dużo projektów dotyczy także infrastruktury. Najmniej pomysłów jest związanych z kulturą.

Nie wszystkie zgłoszone pomysły zostaną zrealizowane. Miasto wybierze projekty z największą liczbą głosów. W tym roku pula pieniędzy przeznaczonych na Budżet Obywatelski wynosi 38 mln zł.

Dodaj komentarz