Brad Mehldau, James Carter i Lizz Wright wśród ponad 300 artystów na Summer Jazz Festival Krakow

Tegoroczne lato w Krakowie będzie pełne jazzowych brzmień, dzięki obecności ponad 300 artystów, w tym takich jak Brad Mehldau, James Carter czy Lizz Wright. Wszyscy oni wystąpią na Summer Jazz Festival, który rozpocznie się w stolicy małopolskim już w sobotę i potrwa aż do końca wakacji.

Na 29. edycji festiwalu przewidziano ponad 100 koncertów, które będą okazją do usłyszenia zarówno polskich jak i zagranicznych jazzmanów. Początek tego muzycznego święta zainauguruje solowy recital Brada Mehldaua, odbywający się w sobotę na scenie Filharmonii Krakowskiej.

Podczas konferencji prasowej dyrektor festiwalu, Witold Wnuk, podkreślił, że Mehldau jest nie tylko wizjonerem i kształtującym współczesną pianistykę jazzową artystą, ale także jest nazywany „bogiem jazzowego fortepianu”. Jego wpływ na ten gatunek muzyki był ogromny przez ostatnie 20 lat, a młodzi twórcy często widzą w nim wzór do naśladowania oraz osobę, która rozszerza horyzonty w dziedzinie improwizacji.

Mehldau jest jednym z dziesięciu międzynarodowych gwiazd, które wystąpią na letnim festiwalu jazzowym w Krakowie. Oprócz niego, publiczność będzie miała okazję usłyszeć takich artystów jak James Carter, Christian Sands Trio czy wokalistę Jose Jamesa i jego zespół, Lizz Wrighta – autora niedawno wydanego albumu „Shadow”, Stacey Kent czy Nigel Kennedy&Band. W sumie ponad 300 jazzowych artystów, wśród których znajdą się również Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Krystyna Stańko i Tomasz Białowolski.

Dodaj komentarz