Bezpośrednie loty z Krakowa na Fuerteventurę – kolejny krok w ekspansji Ryanaira

W sezonie zimowym 2023/2024, Kraków zyska bezpośrednie połączenie lotnicze z kolejną wyspą archipelagu Wyspy Kanaryjskie – Fuerteventurą. Jak poinformował w poniedziałek Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice, nową trasę uruchomi irlandzka linia lotnicza Ryanair, będąca bazowym przewoźnikiem na krakowskim lotnisku.

Prezes portu lotniczego, Radosław Włoszek, przekazał informacje dotyczące częstotliwości lotów. Z Krakowa na Fuerteventurę samoloty będą startować raz w tygodniu, dokładnie w czwartki. Zaznaczył również, że to długo oczekiwane połączenie cieszy się dużą popularnością wśród turystów.

Fuerteventura dołącza do listy kierunków na Wyspy Kanaryjskie obsługiwanych z krakowskiego lotniska, na które obecnie istnieją bezpośrednie połączenia z Gran Canarią i Teneryfą. Wszystkie trasy są obsługiwane przez przewoźnika Ryanair.

Kraków-Balice to drugie pod względem liczby pasażerów lotnisko w Polsce oraz największy port regionalny. W roku 2022 obsłużyło ono prawie 7,4 miliona podróżnych, co stanowi drugi wynik w historii portu lotniczego. Natomiast rekordowy wynik na poziomie 8,4 miliona osób ustanowiono w ostatnim roku przed pandemią, czyli w 2019 roku.

Aktualnie, w obowiązującym letnim rozkładzie lotów, przewoźnicy operujący z krakowskiego lotniska oferują aż 145 połączeń do 107 miast w 33 krajach na całym świecie.

Dodaj komentarz