Bezpieczeństwo przede wszystkim – brawa dla mieszkańców województwa małopolskiego!

Bardzo często mówi się o tym, jak ważne jest bezpieczeństwo – temat ten dotyczy dosłownie wszystkiego. Niemniej jednak należy pamiętać o tym, że teoria niekoniecznie musi przełożyć się na rzeczywistość.

Dobra wiadomość

Skoncentrujemy się teraz na Krajowej Mapie Zagrożeń – chodzi o aplikację, dzięki której można pomóc policji. Działanie jest proste – wystarczy wskazanie zagrożenia. Krajowa Mapa Zagrożeń zadebiutowała we wrześniu 2016 roku (jeśli weźmiemy pod uwagę województwo małopolskie), także można pokusić się o pewne wnioski. Co więcej, są to wnioski optymistyczne – możemy przeczytać, że aplikacja cieszy się sporym zainteresowaniem. Zainteresowanie jest na tyle duże, że województwo małopolskie zajęło drugim miejsce pod względem naniesionych zagrożeń. Ważne jest też to, że chodzi o dane za 2021 rok.

Wypada również podkreślić, że wnioski najczęściej dotyczą (licząc od września 2016 roku) nieprawidłowego parkowania i przekraczania prędkości. Warte odnotowania jest też to, że zgłoszenia często się powtarzają – to pokazuje, że wielu mieszkańców troszczy się o bezpieczeństwo.

Jeszcze na koniec małe przypomnienie – weryfikacja zagrożeń zależy od tego, jak wygląda zgłoszenie. Krótko mówiąc, trzeba pamiętać o rzetelnym przekazaniu informacji.

Dodaj komentarz