Badania potwierdzają, że listopad to najlepszy miesiąc na depilację laserową. Dlaczego?

W życiu każdej kobiety, depilacja odgrywa ogromną rolę. To właśnie dzięki niej, płeć piękna może zakładać ulubione sukienki i spódniczki, eksponując przy tym nogi. Depilacja jest popularna, to fakt. Wiele kobiet stawia na depilację woskiem, zaś inne sięgają po depilator. Rośnie im konkurencja. Depilacja laserowa zaczyna cieszy cię sporym zainteresowaniem. Co powinniście o niej wiedzieć?

Depilacja woskiem – czy boli?

Tak, boli. Zabieg depilacji woskiem pozwala pożegnać się z niechcianym owłosieniem na 3-5 tygodni i to z różnych części ciała: okolice bikini, nogi, pachy, klatka piersiowa, plecy. Można ją wykonywać samodzielnie lub korzystając z usług profesjonalisty. Niestety, ta metoda depilacji wiąże się z bólem. W praktyce wygląda to tak, podgrzany wosk rozprowadza się na konkretnej partii ciała zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Następnie wosk przykleja się do owłosienia, zastyga i potem wraz z niechcianym owłosieniem i ich cebulkami jest zrywany w przeciwnym kierunku. Depilacja woskiem daje dłuższe efekty niż depilacja maszynką, ale wciąż jest metodą nietrwałą.

Niestety, zabieg depilacji woskiem przebiega właśnie w taki sposób. Ból to spore utrudnienie dla pacjentów, a zabieg powtórzyć trzeba i to co 3-5 tygodni. Taki dyskomfort może skutecznie chłodzić zapał, przed kolejnym zabiegiem. Warto pamiętać, że nie każdy może depilować się w ten sposób. Z tej formy depilacji powinny zrezygnować osoby chorujące na łuszczyce, ze świeżą opalenizną, tendencją do pękających naczynek, czy z bardzo wrażliwą skórą – zaznacza kosmetolog Sara Sendorek z Kliniki VESUNA.

Tymczasem laser…

Depilacja laserowa jest uznawana za jedną z popularniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia. Zaletą tej metody jest trwałość. Dzięki 5-6 zabiegom, pacjent może cieszyć się gładką skórą przez lata. Dodatkowo, depilację laserową wykonuje się prawie na każdej partii ciała.

Jedną z korzyści depilacji laserowej jest jej skuteczność. Warto pamiętać, że ta metoda nie przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, wrastania włosów. Co czyni z niej idealną metodą dla osób, które borykają się z tym problemem. Z pewnością jest mniej bolesna od woskowania. Owłosienie jest usuwane na stałe. Tym samym jest to alternatywa dla kobiet cierpiących z powodu hirsutyzm – dodaje kosmetolog Sara Sendorek.

 

Metoda laserowa – jak to wygląda w praktyce?

Zabieg depilacji laserowej przeprowadza się za pomocą wiązki lasera. To właśnie ona jest pochłaniana przez melaninę (tj. barwnik). Konsekwencją tych działań jest usunięcie macierzy włosa. Ma to miejsce jedynie podczas aktywnej fazy wzrostu włosa, będącej jedynie częścią owłosienia. W tym czasie, pozostałe włosy znajdują się w fazie spoczynku czy inwolucji. Co przekłada się na powtórzenie zabiegu (ok. 5-6 zabiegów, powtarzanych co 6-8 tygodni).

Depilacja laserowa Kraków vs. inne miasta

Zasadniczo depilacja laserowa w Krakowie przeprowadzana jest w taki sam sposób, jak i w innych miastach. Co zatem je różni? Efektywność. Gabinety medycyny estetycznej na terenie całej Polski posługują się różnym sprzętem. Jak to wygląda w Krakowie?

Na jakim sprzęcie wykonuje się depilację laserową w Krakowie? W krakowskiej Klinice VESUNA ten zabieg przeprowadzamy na nowatorskim laserze diodowym PALOMAR VECTUSTM. Zabieg depilacji laserowej na tym urządzeniu wprowadziliśmy do swojej oferty jako pierwsi w Polsce. Skuteczność, bezpieczeństwo oraz efektywność urządzenia potwierdza certyfikat wydany przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA. W trakcie pierwszego zabiegu, laser pozwala na usunięcie blisko 30% owłosienia. Dodatkowo, w Klinice VESUNA stosujemy urządzenie chłodzące CRYO 6 Derma Cooler, co przekłada się na komfort pacjentów podczas zabiegu. Urządzenie minimalizuje ból. – podsumowuje kosmetolog Sara Sendorek.

Dodaj komentarz