Akademicka debata Rektorów krakowskich uczelni zaplanowana na jutro na antenie Radia Kraków

Radio Kraków ma zaszczyt zaprosić na pierwszą w tym roku akademicką debatę „Godziny Rektorskie”, która odbędzie się już jutro, 8 listopada, o godzinie 18:05. W spotkaniu weźmie udział wielu cenionych gości, w tym JM Rektor dr hab. Stanisław Mazur, profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Zaplanowane dyskusje nie obejmują byle jakich tematów. Rektorzy najważniejszych krakowskich uczelni, którzy zasiądą do rozmów na antenie Radia Kraków, będą omawiać problemy dotyczące polskiej nauki i szkolnictwa wyższego.

Na liście zagadnień do poruszenia podczas nadchodzącej debaty znajdują się takie tematy jak: nowa kadencja parlamentu i przewidywane reformy nauki i szkolnictwa wyższego, proponowany podział obecnego Ministerstwa Edukacji i Nauki na dwa odrębne resorty, kwestia wynagrodzeń dla profesorów w kontekście podwyżki płacy minimalnej w Polsce, ewaluacja szkół doktorskich oraz ostatni rok bieżącej kadencji rektorów.

Nadchodzącą debatę będzie można śledzić na żywo na antenie Radia Kraków oraz na stronie internetowej tej rozgłośni. Gorąco zachęcamy do włączenia radia i aktywnego uczestnictwa w tym doniosłym wydarzeniu.

Dodaj komentarz