65-letni poszukiwany przestępca seksualny zatrzymany w pociągu relacji Zakopane – Gdynia

Dzięki skrupulatnej postawie maszynisty oraz natychmiastowemu działaniu funkcjonariusza Straży Ochrony Kolei i policjanta, 65-letni mężczyzna, który był ścigany za przestępstwa seksualne wobec nieletnich, nie uniknie konsekwencji swoich czynów. Mężczyzna wpadł w sidła prawa podczas podróży pociągiem jadącym na trasie Zakopane – Gdynia Główna. Został zatrzymany przez służby na stacji kolejowej w Krakowie. Przed nim teraz kilka miesięcy pobytu za kratami.

Informacja o podejrzanie zachowującym się pasażerze dotarła do strażników i policjantów z Krakowa od pracownika PKP Intercity podczas ich rutynowego patrolu na czwartym peronie krakowskiej stacji głównej. W pociągu jadącym trasą Zakopane – Gdynia Główna jeden z podróżnych budził niepokój swoim zachowaniem wobec małoletniej.

Bez wahania mundurowi przystąpili do działania po otrzymaniu zgłoszenia i szybko dotarli do wskazanego mężczyzny. Legitymując go, okazało się, że jest to poszukiwany 65-latek, na którego Sąd Rejonowy w Białymstoku wydał nakaz aresztowania. Powodem były przestępstwa seksualne wobec małoletnich, za które miał odbyć karę pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi teraz Drugi Komisariat Policji w Krakowie.

Warto przypomnieć, co mówi art. 200 § 1 Kodeksu Karnego – kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat grozi temu, kto dopuszcza się czynności seksualnej wobec małoletniego poniżej 15 roku życia lub zmusza go do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania.

Dodaj komentarz