32 psy znalazły nowy dom dzięki Akcji Mrozy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

Akcja Mrozy, która miała miejsce w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie, przyniosła owoce. Jak informuje Joanna Repel, rzeczniczka prasowa Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami (KTOZ), 32 psy zyskały nowe, stałe domy, a kolejnych 14 jest na dobrej drodze do adopcji – zostały one objęte tymczasową opieką, a ich opiekunowie zadeklarowali chęć adopcji.

Podczas pierwszego weekendu stycznia, krakowskie schronisko zainicjowało akcję tymczasowej adopcji zwierząt. Decyzja o jej przeprowadzeniu była odpowiedzią na przewidywania dotyczące nadejścia silnych mrozów oraz braku wystarczającej ilości miejsc w schronisku, które mogłyby zapewnić wszystkim zwierzętom ochronę przed zimnem. Wspólnota krakowska okazała się niezwykle solidarna – wielu mieszkańców postanowiło wesprzeć to zacne przedsięwzięcie. Jak podają przedstawiciele schroniska, w ciągu trzech dni udzielono tymczasowego azylu aż 123 psiakom.

„Mrozy na szczęście minęły, jednak widzimy, że wiele osób zdecydowało się na dalszą opiekę nad zwierzętami, które przygarnęły podczas niesprzyjającej pogody. Do tej pory do schroniska wróciło jedynie 20 psów, a jesteśmy pewni, że wkrótce powrócą jeszcze dwa” – wyjaśnia Joanna Repel, rzecznik prasowy KTOZ, który prowadzi Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie.

Dodaj komentarz