13-letni Igor z Krakowa na jeden dzień wcieli się w rolę asystenta wojewody małopolskiego

Igor, trzynastoletni chłopiec z Krakowa, który regularnie uczęszcza do jednej ze szkół podstawowych miasta, miał niecodzienną okazję wcielić się na jeden dzień w rolę asystenta wojewody małopolskiego, Krzysztofa Jana Klęczara.

Dzięki swojemu ojcu, młody krakowianin zaangażował się w 32. edycję Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wygrał aukcję umożliwiającą mu pełnienie funkcji asystenta Krzysztofa Jana Klęczara – wojewody małopolskiego.

Urzędowe źródła z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przekazują, że Igor to chłopiec mający otwarte serce dla świata i ludzi, żądny wiedzy, fascynowany nowościami. Nie jest jeszcze pewien, kim chciałby zostać w przyszłości – rozważa karierę prawnika albo architekta. Jest zainteresowany sprawami ważnymi i gotowy do dyskusji na ich temat. Przede wszystkim jednak pragnie pomagać innym.

22 lutego, w czwartkowy dzień, Igor miał okazję towarzyszyć wojewodzie w jego codziennych obowiązkach. Wizytował Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie, biorąc udział w różnych spotkaniach. Rozmawiał także z przedstawicielami Komendy Wojewódzkiej Policji. Jego obecność odnotowano również na Radzie Programowej TVP3 Kraków. Miał szansę poznać specyfikę pracy z mediami, doświadczając bezpośrednio, jak wygląda wygłaszanie oświadczenia prasowego oraz udzielanie telewizyjnego wywiadu. W tym niecodziennym kontekście rolę redaktora pełnił sam wojewoda Klęczar.

Dodaj komentarz