123 psy znalazły dom dzięki akcji Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie

Ośrodek dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie przekazał informację, że wszystkie psy zasługujące na schronienie na czas zimy, mają już swoje miejsce w zamkniętym pawilonie. Wiadomość ta została przekazana publicznie przez schronisko w niedzielne popołudnie. W reakcji na nadejście silnych mrozów, od piątku prowadzona była inicjatywa tymczasowych adopcji. Dzięki zaangażowaniu społeczności, 123 zwierzęta znalazły nowe domy.

Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które jest odpowiedzialne za prowadzenie tego schroniska, z entuzjazmem ogłosiło zawieszenie Akcji Mrozy. Powodem decyzji były udane wysiłki, które pozwoliły zapewnić bezpieczeństwo wszystkim psom, które do tej pory przebywały na zewnątrz.

Schronisko potwierdziło korespondentom PAP szczegóły akcji. W sumie 123 psy znalazły tymczasowe domy dzięki tej inicjatywie. W piątek ośrodek wystosował apel za pośrednictwem mediów społecznościowych, prosząc o pomoc w zapewnieniu ciepłego schronienia zwierzętom w obliczu nadchodzących mrozów. Wyjaśnili, że część psów zwykle mieszka w kojcach, a schronisko nie ma możliwości zapewnienia miejsca dla wszystkich podopiecznych w zamkniętym pawilonie.

Akcja spotkała się z dużym wsparciem ze strony społeczności lokalnej. W sobotę pracownicy schroniska poinformowali o długiej kolejce osób chętnych do udziału. Samo tylko to jedno popołudnie przyczyniło się do adopcji tymczasowej 78 psów, pozostawiając tylko kilkanaście czekających na nowy dom.

Dodaj komentarz