10-kilometrowy korek na autostradowej obwodnicy Krakowa

Według najnowszych raportów z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), intensywność ruchu na obwodnicy Krakowa przekroczyła 10 kilometrów. Zapewnili oni szczegółowe dane, z których wynika, że ​​korek na drodze autostradowej jest znaczny i ciągle rośnie.

Jak podaje dyżurny GDDKiA, długość korka zaczynającego się w miejscu przejścia Balice i kończącego się na węźle drogowym Kraków Tyniec wynosi osiem kilometrów. W przeciwnym kierunku, to znaczy od punktu widokowego Kraków Łagiewniki do miejsca rozgałęzienia Kraków Tyniec, korek ten rozciąga się na ponad 10 kilometrów. Wszystko to sprawia, że ruch na tej trasie jest bardzo wolny i utrudniony.

Według informacji przekazanych przez GDDKiA, przyczyną tych komplikacji jest zwiększony natężenie ruchu samochodowego na drodze A4 oraz subiektywne warunki pogodowe, które nie sprzyjają płynnej jeździe. Warunki atmosferyczne, takie jak silny wiatr czy opady deszczu, mogą znacznie wpłynąć na kondycję drogi i zdecydowanie pogorszyć sytuację na drodze.

Dodaj komentarz