Rockowe wspomnienia: podróż przez historię z Małopolską Szkołą Rocka

Miłośnicy muzyki gitarowej mają niepowtarzalną szansę na wyjątkowe spotkanie w Wieliczce. Najbliższe wydarzenie w Wielickim Centrum Kultury to propozycja skierowana do tych, którzy cenią sobie zarówno dźwięki klasycznego rocka, jak i kulisy jego historii. Przy współudziale Małopolskiej Szkoły Rocka przygotowano wieczór pełen wspomnień oraz nieznanych dotąd anegdot ze świata muzyki.

Spotkanie z autorytetem rockowego dziennikarstwa

Centralnym punktem programu będzie wystąpienie Jerzego Skarżyńskiego. Ten ceniony ekspert i publicysta, od lat specjalizujący się w historii muzyki rockowej, poprowadzi autorską prezentację, podczas której opowie o przełomowych momentach dla tego gatunku. Słuchacze mogą liczyć na barwne opowieści z pierwszej ręki, wzbogacone archiwalnymi ciekawostkami i analizą wpływu rocka na kulturę.

Ikoniczny koncert Led Zeppelin na nowo

Podczas wydarzenia szczególne miejsce zajmie przypomnienie jednego z najważniejszych koncertów w dziejach rocka – niezapomnianego występu Led Zeppelin. Wspólna podróż do lat świetności zespołu pozwoli uczestnikom na nowo odkryć klimat tamtych czasów i zrozumieć, dlaczego koncert ten stał się legendą na międzynarodowej scenie muzycznej. Nie zabraknie fascynujących faktów i nieznanych szerszej publiczności historii zza kulis tego wydarzenia.

Praktyczne informacje dla uczestników

Spotkanie zaplanowano na 23 lutego 2026 roku i odbędzie się o godzinie 18:30 w siedzibie Wielickiego Centrum Kultury. Co istotne, wstęp jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych i nie wymaga zakupu biletów. Organizatorzy zachęcają zarówno młodzież, jak i dorosłych, aby dołączyli do wspólnego odkrywania historii muzyki, która niezmiennie inspiruje kolejne pokolenia. To nie tylko możliwość posłuchania eksperta, ale także sposobność do nawiązania rozmów i wymiany doświadczeń z innymi wielbicielami rocka.

Źródło: facebook.com/Wieliczka

Dodaj komentarz