Nowoczesna tablica interaktywna dla ŚDS w Tomaszkowicach dzięki wsparciu Koła Łowieckiego 'Wabik

W Tomaszkowicach, w Środowiskowym Domu Samopomocy, zapanowała radość za sprawą niespodziewanego daru. Koło Łowieckie „Wabik” z Krakowa postanowiło wesprzeć to miejsce poprzez przekazanie cennego datku. 3 grudnia 2025 roku odbyło się uroczyste przekazanie czeku o wartości 10 000 złotych. Dzięki tym funduszom zakupiona zostanie nowoczesna tablica interaktywna, która zrewolucjonizuje sposób nauki i aktywności uczestników domu.

Wsparcie dla lokalnej społeczności

Na wydarzeniu obecni byli nie tylko przedstawiciele darczyńców, ale również lokalne władze, w tym Wójt Gminy Biskupice – Renata Gawlik, oraz Kierownik ŚDS Tomaszkowice – Elżbieta Duda. Nowa tablica ma być krokiem ku nowoczesnym metodom nauczania, co z entuzjazmem przyjęli wszyscy zgromadzeni. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu uczestnicy będą mogli rozwijać swoje umiejętności w sposób bardziej efektywny i angażujący.

Radość i wdzięczność uczestników

Zarówno kierownictwo, jak i uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy wyrazili swoją ogromną wdzięczność za ten wyjątkowy gest. Elżbieta Duda podkreśliła znaczenie tej pomocy, mówiąc, że jest to nie tylko wartość materialna, ale także dowód na to, że lokalna społeczność potrafi się wspierać. Uczestnicy nie kryli radości i już teraz z entuzjazmem korzystają z nowego sprzętu, który ma im towarzyszyć przez wiele lat.

Geneza wsparcia

Przekazane fundusze pochodzą z licytacji organizowanej 8 listopada w Trąbkach podczas obchodów święta Hubertusa. Koło Łowieckie „Wabik”, działające na terenie gmin Biskupice i Gdów, postanowiło przeznaczyć zebrane środki na wsparcie lokalnych instytucji, w tym Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach oraz Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach. To pokazuje, jak ważna jest współpraca i zaangażowanie w rozwój społeczności lokalnej.

To wydarzenie jest przykładem, jak działania społeczności mogą przyczynić się do poprawy jakości życia jej członków. Inicjatywy takie jak ta inspirują do dalszego działania i pokazują, że wspólne wysiłki mogą przynieść realne korzyści.

Źródło: facebook.com/GminaBiskupice

Dodaj komentarz