Biblioteki zyskują nowe książki, aby zakończyć kolejki!

Lokalne biblioteki poszerzają swoje zbiory, odpowiadając na rosnące potrzeby miłośników literatury, którzy zmagają się z długim czasem oczekiwania na popularne tytuły. Różnorodność nowych książek ma na celu zaspokojenie szerokiego wachlarza zainteresowań czytelników.

Nowe książki na półkach

W ramach wzbogacania oferty, biblioteki nabyły dodatkowe egzemplarze wielu popularnych książek z różnych gatunków. Wśród nich znalazły się zarówno pozycje literatury pięknej, jak i poradniki oraz publikacje popularnonaukowe. Na uwagę zasługują „Chłopki” autorstwa J. Kuciel-Frydryszak, które zdobyły uznanie za unikalne spojrzenie na historię kobiet w Polsce, oraz tajemnicze opowieści S. Gortycha, takie jak „Schronisko, które zostało zapomniane”.

Wsparcie finansowe dla rozwoju czytelnictwa

Zrealizowanie zakupów było możliwe dzięki funduszom z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Program ten, realizowany w latach 2021-2025, wspiera bibliotekę w dostarczaniu nowości wydawniczych, które są szczególnie poszukiwane przez czytelników. Priorytet „Poprawa oferty bibliotek publicznych” zapewnia nie tylko wypożyczanie najbardziej popularnych tytułów, ale również umożliwia zdalny dostęp do książek.

Różnorodność nowości wydawniczych

Wśród świeżo zakupionych pozycji znalazły się również takie tytuły jak „Wczoraj byłaś zła na zielono” E. Kąckiej oraz „Colette” V. Perrin, które przyciągają czytelników poszukujących głębszych refleksji. Dla osób zainteresowanych finansami, „Finansowa forteca” M. Iwuć oferuje praktyczne porady dotyczące zarządzania pieniędzmi. Inne nowości to książki F. McFadden, M. Sobczaka i M. Robbinsa, które oferują szeroki wachlarz wrażeń literackich, od thrillerów po historie motywacyjne.

Dzięki wprowadzeniu nowych tytułów, biblioteki stają się miejscem, gdzie każdy może odnaleźć coś dla siebie, niezależnie od swoich literackich preferencji. To krok w kierunku promowania czytelnictwa i zwiększenia satysfakcji użytkowników bibliotek.

Źródło: facebook.com/BibliotekaKrakow

Dodaj komentarz